Menü Kapat

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon aletleri Sadece açık cilt tiplerinde kullanılabilir. 755 nm dalga boyunu içeren lazerdir. Melanin emilimi ya da absorbsiyonu çok iyidir. Bu nedenle melanin üzerinden etki ettikleri söylenebilir. Ciltte lekelenme ihtimali Ruby lazerden azdır. Fakat Alexandrite lazer epilasyon cihzaları koyu tenlilere ruby lazer epilasyon sistemi gibi uygulanmamalıdır. Bronz tende de uygulama kesinlikle önerilmez. Soğutma ve pulse süresinin uzatılması yan etki ihtimalini azaltsa da etkinlik koyu tenlilerde düşüktür. Yan etki ihtimali yüksektir. Koyu tenlilerde diode epilasyon lazeri ya da nd yag epilasyon lazeri önerilir. Hızlı bir lazer epilasyon yöntemidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon
Alexandrite Lazer Epilasyon

Epilasyon Uygulaması bu nedenle kolay ve pratiktir. Klinik çalışmalar Ruby lazer epilasyon cihazı kadar etkili olduğunu göstermektedir. Alexandrite Lazerle Epilasyon Uzun zamandır kullanılan ve etkinliğini ispatlamış bir lazer epilasyon türüdür. Lazer epilasyon Uygulamasından hemen sonra kılların yüzeyden yok olması alexandrite epilasyon için bir avantajdır. Bu sebeplerle birçok merkez ve hasta tarafından alexandrite epilasyon cihzaları tercih edilen oldukça popüler bir epilasyon lazeridir.

Bu lazer epilasyon tipi derin yerleşimli sırt tüylerinde omuz ve kol tüylerinde başarısı düşük bir lazer epilasyon tipidir. Alexandrite lazer cihazlarıyla epilasyon ince yüz tüylerinde artış yapabilir. Bu nedenle kişi beyaz tenli bile olsa alexandrite lazer epilasyon aleti yüz bölgesine uygulanmamalıdır. Bu cihazlar Etkin dozlar için yüksek doz kullanılması gerektiğinden koyu tenlerde tercih edilmez. Pulse süresini aşırı arttırmak ise etkinliği azaltır.

Alexandrite Epilasyon yöntemi olarak erkek sırtı, kadın sırtı, erkek ve kadın kol ve yüz bölgesinde önermediğimiz bir lazer tipidir. Alexandrite Epilasyon süresinin kısa olması birçok merkez tarafından benimsenmesine neden olmuştur. Alexandrite Lazer Epilasyon seans aralıkları; bu lazerde seans aralıkları yaklaşık 2 aydır. Alexandrite Epilasyon uygulaması öncesi bronz olmamak şarttır. Alexandrite Epilasyon seansı öncesinde kıllar traş makinası ile kısaltılabilir. Alexandrite Lazer Epilasyon öncesi 3 gün önceden kıllar evde kısaltılabilir. Alexandrite epilasyon uygulaması hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşmanızı öneririz. İletişim bölümünden formu doldurup bize ulaşın.