Menü Kapat

Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon

Diode lazer epilasyon; Diode lazerler 810 nm dalga boyundaki lazer ışınları elde edilebilen lazerlere verilen addır. Bu lazer aleti oldukça gelişmiş modern lazer cihazlarından biridir. Diode lazerler, alexandrite lazerlerin başarısız ya da düşük etkinlik gösterdiği derin yerleşimli tüylerde de etkili lazerlerdir. Bu lazer cihazı dalga boyunun fiziki özelliklerinden dolayı koyu cilt tiplerinde de uygulanabilir.

Diode Lazer Epilasyon Bacak Uygulaması
Diode Lazer Epilasyon Bacak Uygulaması

Diode lazer cihazlarının lazer epilasyonda en başarılı olduğu bölgelerden biride yüz bölgesidir. Bu bölgede bilindiği gibi birçok lazer aleti yetersiz kalmaktadır. Diode lazer cihazları ile yüz bölgesinde hormonal bozukluk olan kişilerde bile tatmin edici sonuçlar alınmaktadır. Diode epilasyon cihazı son yıllarda çok fazla talep görmeye başlamıştır. Epilasyon uygulayan merkezlerden daha fazla bilgi almanızı öneririz. Bu Epilasyon lazerinin size uygun olup olmadığını kinikte epilasyon uygulayan uzmanlara danışabilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulamalarında uzun zamandır kullanılan fakat şu aralar daha popüler olan bu lazer sistemi gerçekten başarılıdır. özellikle son yıllarda üretilen lazer sistemleri başarılı sonuçları ile dikkat çekmektedir. Diyot lazer cihzları yüz, kol, sırt gibi zor bölgelerde epilasyon sağlayarak önemli bir eksikliği de gidermektedir. Tüm bunlar dikkate alındığında diode lazer aletinin bir merkezde mutlaka bulunması gereken bir lazer cihazı olduğunu düşünüyoruz.

Diode lazer epilasyon cihazları 810 nm dalga boyunda lazer aletleridir. Bu lazerlerin özellikle kıl kökünde bulunan ve kılın rengini oluşturan melanin maddesi üzerinden etki ettiğini biliyoruz. Melanin maddesine tutunduktan sonra enerji ısıya dönüşür. Isı ise kökün etrafında bulunan ve kılı üreten hücreleri geri dönüşümsüz fonksiyon dışı bırakır. Diode lazerlerin bu selektif melanin etkisine selektif fototermoliz denir. Selektif fototermolizin diğer adı fototrmolizdir.

Diode lazer cihazları aynı zamanda epilasyon etkisini kıl kökünde bir dizi başka işlemle de arttırır. Bunlar fotomekanik ve fotokimyasal etkilerdir. özetle hedef kıl kökünün fonksiyonunu bozarak kalıcı epilasyon sağlamaktır. Diode lazer epilasyon aletleri bunu başarıyla gerçekleştiren lazer epilasyon cihazlarından biridir. Epilasyon uygulaması olarak diode lazer epilasyon cihazı birçok batı ülkesinde yaygın olarak kullanılmakladır. Diode lazerlerin başlık boyutları büyük olanları çıkmıştır. Böylece zamandan kazanılmakta ve hızlı epilasyon sağlanmaktadır. Epilasyon uygulamalarından sonra kılların dökülmesi kendiliğinden olmaktadır.

Acıbadem Lazer Epilasyon Fiyatları