Menu Close

Epilasyon Aletleri

Lazer Epilasyon Cihazları ve Uygulanışı

Lazerler

Bu site bilgi amaçlı hazırlanmış olup lazer epilasyon yaptırmadan önce aşağıdaki bilgileri dikkatlice incelemenizi öneririz. Bu sitedeki bilgilerin tümü bilimsel kaynak göstererek sizin için derlenmiştir. Sitemiz lazer hakkında en doğru bilgileri edinebileceğinizi düşündüğü. Lazer epilasyon uygulamalarında kullanılan lazer epilasyon cihazları alexandrite, diode ve nd yag lazerdir.

Epilasyon Aletleri
Epilasyon Aletleri

Bu lazer epilasyon cihazlarından hangisi size en uygun? Lazer epilasyoda en çok kullanılan lazer cihazı ise iki tanedir. Bu cihazlar diode lazer ve alexandrite lazerdir. Bu lazer cihazlarının kullanımı uzmanların tercihine göre olmaktadır.

Uzmanlar kıl ve cilt rengine en uygun cihazı seçerler. Amaç kıl kökünü kalıcı olarak tahrip etmektir.Kalıcı yöntemler ile ilgili bilgi almak isterseniz önerilen adresleri arayınız.

Lazer Çeşitleri

Diode lazerler uzun dalga boyları nedeni ile koyu tenlilerde de kullanılabilen lazerlerdir. Bu lazer de alexandrite lazerin kullanıldığı kasık, koltuk altı, genital bölgelerde alexandrite lazer kadar etkilidir. Fakat alexandrite lazerden daha ağrılı olduğundan biz bu bölgelerde eğer var ise alexandrite lazeri önermekteyiz. Bu lazer sistemi alexandrite lazerin cevap alınamadığı kişilerde de iyi bir seçenektir.

Diğer yandan Alexandrite lazerin tercih edilmediği yüz, boyun, ense kıllarında diode lazerler oldukça etkilidir. Sırt ve kollarda da alexandrite lazerden daha etkili lazerlerdir. Diode lazerler tüm lazerler gibi kalın ve koyu kıllarda etkilidir. Diode lazerler ciltte alexandrite lazerden daha derine indiğinden derinde yerleşimli kılların bulunduğu bölge ve kişilerde alexandrite lazerle kıyaslandığında daha avantajlıdır. Bu lazer sistemi Acıbadem grubuna ait aşağıdaki merkezlerde bulunmaktadır. Bu site size diode lazer hakkında daha fazla bilgi için bu adresleri önermektedir.

Kozmetik lazer epilasyon olarak bilinen koltukaltı, genital, bacak bölgelerinde etkili ve kalıcı epilasyon sağlayan lazerlerdir. Açık cilt tipine ve koyu kıl rengine sahip kişilerde tercih edilir. Yüz ve boyun uygulamalarında kullanımı sorunlara yol açabilir. özellikle koyu tenlilerde kıl azalması yerine ince tüylerde tetiklenme ve kıl artışına sebep olabilir.

Sırt ve kollar da bu lazerin etkinliğinin düşük olduğu bölgelerdir. Koltuk altı, genital, bacak bölgesinde lazer uygulaması kişi açık cilt rengine sahip ise alexandrite lazer uygulamasını öneriyoruz. Bu lazer epilasyon istemi Acıbadem grubuna ait aşağıdaki merkezlerde bulunmaktadır. Bu site size alexandrite lazer epilasyon hakkında daha fazla bilgi için bu adresleri önermektedir.

Kombine Epilasyon Aletleri

Diyot lazerler 810 nm dalga boyundaki lazer sistemleridir. Bu lazerler epilasyon amacı ile kullanılmaktadır. Diyot lazerler alexandrite lazerden daha derine iner ve bu lazerlerin başarısının düşük olduğu yüz, sırt, kol bölgelerinde oldukça iyi sonuç sağlar. Diode lazerler teknik özelliklerinden kaynaklanan nedenlerle pulse süreleri ile oynanarak ince tüylerde de etkinlik sağlayabilmektedir.

Diode lazerlerin bu üstünlükleri özellikle yüz bölgesi gibi alexandrite lazerlerin başarısız olduğu bölgelerde çok etkilidir. Elos lazer epilasyonda bir çeşit diode lazerdir. Bu konudaki ayrıntı aşağıdadır. Elos lazer olarak bilinen lazerler aslında diyot lazerlerdir.

Diyot lazerler tüm cilt tiplerinde ve tüm bölgelerde başarılı lazerleridir. Daha derine indiklerinden özellikle sırt, yüz ve omuz, kol bölgelerinde diğer lazerlerden daha başarılıdır. Yani kıl köklerine başarıyla inerek istenen sonuç elde edilir.

Diode lazerler sanılanın aksine özellikle kalın kıllarda etkilidir. Fakat bir avantajları da ince kıllarda da etkili olmalarıdır. Elos lazerin diğer diyot lazerlerden ayrılan özelliği radyofrekans ilaveli bir lazer olmasıdır. Lazer epilasyonda amaç kıl köküne etki etmektir. Radyofrekans yardımcı yöntem olarak kıl köklerine ek enerji göndrerek lazerin etkinliğine katkı sağlamaktadır.

FotoEpilasyon

Fotoepilasyon olarak bilinen yöntem lazer epilasyon değildir. Lazer ile fotoepilasyon ya da IPL epilasyon olarak bilinen sistemler birbirlerinden oldukça deişkenlik göstermektedir. Bu sistemler lazer değildir. Lazer olmadıkları için güçleri oldukça sınırlıdır. Epilasyon için enerjinin köke kadar inmesi ve kıl kökünü etkilemesi gereklidir. Ipl sistemlerinin bu derece etki, yapması için yüksek dozlarda kullanılması gerekir. Böyle kullanımı yani yüksek dozları ciltte yanık ve lekelere neden olur. Bu nedenlerle biz epilasyonda ıpl yani fotoepilasyon sistemini, önermiyoruz. Lazer epilasyonun epilasyon için zaten kendini ispatlamış önemli bir yöntem olduğunu düşünüyoruz.

Leave a Reply