Menu Close

Lazer Epilasyon Aletleri

Lazer Epilasyon Merkezi

Lazer Epilasyon Aletleri

Lazer epilasyon aletleri üç çeşittir. Alexandrite lazer ve diode lazer epilasyon türleri bu üç uygulamadan en

öne çıkan iki tanesidir. Bizim önerdiğimiz merkezlerde bu iki lazer türü ile epilasyon işlemleri yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon Aletleri
Lazer Epilasyon Aletleri

Lazer epilasyon cihzalarının teknolojisini anlamak için lazerin nasıl etki ettiğini anlatarak işe başlamak

istiyoruz. Vücudumuzdaki kıllar kıl kökü adı verilen ve kılı üreten hücrelerin bulunduğu yerde üretilirler. Her insanda kıl kök sayısı birbirine yakındır. Kadın ve erkekte kıl kök sayısı aynıdır.

Kıl köklerinin kıl üretmesi için ergenlik çağındaki hormonlara ihtiyaç vardır. Vücutta kıl üretimini tetikleyen hormon testesteron denilen erkeklik hormonudur. Erkeklik hormonu genç erkeklerde ergenlik çağında fazlaca salınarak vücutta olması gereken normal kıllanmaya neden olur. Kadında ise bu hormonun seviyeleri düşüktür. Bu nedenle anlamlı tüylenme olmaz. Kadında tüylenme anormal tüylenme genelde hormonsal sorunlar nedeniyle meydana gelir.

Lazer epilasyonda amaç kılı üreten kıl köklerinin fonksiyonunu bozmaktır. Bu amaçla çeşitli lazer cihazları üretilmiştir. Bu lazer cihazları kılın yapısında bulunan siyah madde olan melanin üzerinden ya da direkt kıl köküne ulaşarak etki ederler. Kıl kök hücrelerine siyah renkli bu madde yoluyla tutulan lazer ışınları kök hücrelerini tahrip eder.

Böylece epilasyon kalıcı olarak sağlanabilir. Lazer epilasyon amacıyla kullanılan lazer cihazları, alexandrite

ve diode lazer cihazları olarak bilinen lazer aletleridir. Bu lazer epilasyon cihazları kullanılan lazer aletinin teknik özelliklerine göre isimlendirilirler. Lazer cihazlarının dokulardaki yaptıkları etkiler dalga boylarına göre ayrı ayrı değerlendirilir.

Lazer epilasyon cihazları bu değişik etkilerinden yararlanmak amacıyla birbirinden ayrı lazer aletleride üretilmiştir. Lazer epilasyon uygulamalarında size uygun lazer cihazına uzmanlar karar vermektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Aletleri

Alexandrite lazer epilasyon aletleri sadece açık cilt rengine sahip kişilerde yapılan epilasyon işlemlerinde kullanılabilir. Alexandrite lazer epilasyon uygulamasını yüz, sırt, kol gibi bölgelerde birtakım sorunlar yaşanabileceğinden dolayı önermiyoruz. Alexandrite lazerler doğru bölgede ve doğru dozda kullanılırsa etkili lazer epilasyon sağlayan lazer aletleridirler. Gittiğiniz merkezdeki uzmanlar epilasyon uygulanacak bölgeyi, cildinizi ve kıl yapınızı değerlendirdikten sonra alexandrite lazer size uygunsa bu yöntemi uygulayacaktır. Bu nedenle gittiğiniz merkezin doğru merkez olup olmadığı konusunu iyi düşünmelisiniz.

Alexandrite Lazer Epilasyon
Alexandrite Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon Aletleri

Diode lazer epilasyon yöntemi tüm cilt tiplerinde ve tüm bölgelerde uygulanabilen başarılı bir epilasyon

sistemidir. Alexandrite lazer epilasyon yönteminin başarısız olduğu yüz, sırt ve kol gibi zor alanlarda da başarışı epilasyon sağlar. Köklerin derinde olduğu durumlarda da epilasyon başarısı yüksektir. Bu nedenlerle bizce diode lazer bir epilasyon kliniğinin ana lazeridir. Size merkezler bölümünde bildirdiğimiz tüm lazer merkezlerinde diode lazer uygulaması yapılmaktadır. Diode lazerinde uygulama prosedürü dozları gibi birçok ayrıntısı önemlidir ve uzman kimseler tarafından yönetilmelidir. Alexandrite lazer epilasyon uygulamasında olduğu gibi diode lazer uygulamasında da gideceğiniz merkezin bu konuda uzman kişiler tarafından yönetildiğinden emin olunuz.

Diode Lazer Epilasyon
Diode Lazer Epilasyon

Evde kullanılabilir lazer aleti var mı?

Maalesef evde kullanılabilir lazer aletlerinin gücü çok zayıftır. Bir ara popüler olmuş memnuniyetsizlik nedeniyle piyasada tutunamamıştır. Evde kullanılan lazer aletlerine para ödemeyiniz. Lazer epilasyon değil fakat evde geçici yöntemleri kullanabilirsiniz. Sadece lazer uygun olmayan kişilere bunu öneririz. Birçok marka epilatör piyasada mevcuttur. En bilenenleri pihlips, arzum gibi epilatör markalarıdır

Leave a Reply