Menu Close

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Koltukaltı Lazer Epilasyon Alexandrite Lazer

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır; lazer epilasyon öncesinde kıllar kısaltılır. Bu bölge ıslak mendille temizlenir. Lazer dozu uygun şekilde belirlenir. Gerekli görülürse test atışı ile cildin reaksiyonuna bakılır. Sonra işleme geçilir. Lazer epilasyon cihazı her atış yaptığında çamaşır lastiğinin cilde çarpması gibi bir his oluşabilir. Kıl köklerinde hızla geçen bir karıncalanma olabilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır
Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer epilasyon için konunun uzmanı yetkililerin uygun gördüğü kimselere test seansı yapılmaktadır. Test seansında uygun doz belirlenir ve cildin reaksiyonu değerlendirilir. Lazer epilasyonun etkin olup olmayacağı bu ilk denemelerde bile önemli derecede kestirilebilir. Lazer epilasyon için test seansları ücretsiz yapılmaktadır.

Lazer epilasyon için birbirinden ayrı özelliklerde olan lazer çeşitleri kullanılmaktadır. Değişik lazerler çeşitlerinin duruma göre başarı oranları değişmektedir. Size en uygun lazerin seçilerek uygulama yapılması gerekmektedir. Lazer epilasyonun güzellik merkezi ve salonlarda uygulanması yasaklanmıştır. Bundan sonra sadece tıp merkezi veya hastanelerde lazer epilasyon konusunda yetkili uzmanların uzmanlarının yönettiği kliniklerde işlemler yapılabilecektir. Bizim önerdiğimiz merkezlerde bu kriterlerin yanı sıra değişik tipte lazer çeşitlerinin de kullanılması göz önünde tutulmuştur.

Lazer epilasyon uygulaması için bir merkez seçerken bütçenizi ayarlamalısınız. Lazer epilasyon merkezi seçiminde sadece fiyat konusunu önemserseniz hata yaparsınız. çünkü zaten fiyatlar üç aşağı beş yukarı aynıdır. Lazer epilasyon seans fiyatları pahalı olsa da paket uygulamalarında çok cazip seçenekler sunulmaktadır. Bu nedenle pahalı bilinen merkezleri bile arayınız. Lazer epilasyon uygulamaları tüm dünyada çok yaygın olarak uygulanıyor.

En çok diode ve alexandrite lazerlerle uygulama yapıldığını görmekteyiz. Bu uygulamalarda seçim lazer uzmanlarınca yapılmaktadır. Uzmanlar lazer uygulamalarını size en uygun doz ve çeşidi kullanarak yaparlar.Lazer epilasyon cilt yüzeyinden uygulanır. Herhangi bir iğne vs. kullanılmaz. Lazer epilasyon uygulamasında hedef kıl köküdür.

Hedefe ulaşmak için melanin denilen ve kökte yoğun bulunan boya maddesinin lazere sıkıca tutunması özelliğinden yararlanılır. Bu sayede lazer enerjisi kökte toplanır. Kökte toplanan lazer enerjisi aniden ısıya dönüşecektir. Isı ise kıl kök hücrelerini öldürür. Lazer epilasyon sonrasında tahrip olan kıl kökleri bir daha fonksiyon görmez. Lazer epilasyon uygulamalarının kalıcı ve başarılı olmasındaki ana neden işte budur. Yani kıl kökündeki kalıcı hücre harabiyeti olayın başlıca mekanizmasıdır.

Lazer Epilasyon

Leave a Reply