Menu Close

Lazer Epilasyon Nedir

Lazer Epilasyon Nedir

Lazer Epilasyon Nedir

Lazer Epilasyon Nedir? Epilasyon ile kastedilen şey genel olarak kalıcı bir yöntemi ifade etmektedir. Kalıcı sonuçları olan yöntemler modern epilasyon yöntemleridir. Bu yöntemler lazer epilasyon ve iğneli epilasyondur. Lazer epilasyon kolay uygulanabilmesi ve kalıcı sonuçları ile birçok kişi tarafından tercih edilen birincil yöntem haline gelmiştir. Bu amaçla yeni teknolojiler geliştirilmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir
Lazer Epilasyon Nedir

Bu teknolojik sistem üç tür lazer yöntemi geliştirmiştir. Bunlar alexandrite lazer, diode lazer ve nd:yag lazerdir. Epilasyon yöntemleri arasında sayılan ve geçici yöntemler ya da klasik yöntemler olarak tarif edilen ağda, tüy dökücü kremler, epilatörler yavaş yavaş terk edilen yöntemler haline gelmiştir. Yeni teknolojiler hayatı kolaylaştırmaya devam etmektedir. Epilasyon kıl köklerini tahrip ederek kalıcı kıl azaltması yapan yöntemlere verilen addır. Günümüzde kalıcı epilasyon yapan iki yöntem vardır. Bunlar iğneli epilasyon ve lazer epilasyondur.

Epilasyon

İğneli epilasyonda kıl köklerine elektrik enerjisi vererek kıl kökleri tahrip edilir. Bunu yaparken kıldan daha ince bir iğne ile köke girilir. Kıl köküne girildiğinden emin olununca elektrik verilir. Bu düşük dozda fakat kıl kök hücrelerine etkileyecek bir enerjidir. Böylece kök etkilenir ve epilasyon sağlanır. Fakat bir seferde kıl kökü tam etkilenmez bu nedenle tekrar eden seanslarla epilasyon yapılır. İğneli epilasyonda kıl köklerine tam ulaşmak beceri ister.

Bazen yanlış uygulamalar cilt lekelerine neden olabilir. Birde iğneli epilasyon oldukça ağrılıdır. Kullanımı beceri ister. çok uzun sürer. Büyük bölgelere uygulanması bu nedenle zordur. Lazer epilasyon lazer ışınları kullanılarak tapılan epilasyondur. Lazer epilasyon kalıcı olarak epilasyon sağlayan bir yöntemdir. Bilinen epilasyon yöntemleri içinde en hızlısıdır. Lazer epilasyonun etkinliği ve yan etki ihtimalinin düşük olması nedeniyle tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamaları il başladığı 1980 yıllarından itibaren hızla gelişti ve yaygınlaştı. İlk epilasyon tipleri foto epilasyon iken peşinden gelişen lazer teknolojisi önemli derecede etkinliği ve güvenliği arttırdı. Lazer epilasyon ise kıl köklerine lazer ile etki etmektedir. Lazer kıl köklerindeki melanine tutunur. Bu tutunma sonrası lazer enerjisi ısıya dönüşür.

Isı ise kıl kök hücrelerini tahrip eder. Lazer bu işleri milisaniyelik sürede yapabilir. Lazer bölgeye atışlar şeklinde uygulanır. Her atışta belli bir alan taranmış olur. Taranan bu alandaki tüm kıllar etkilenir. Bu nedenle lazer çok hızlıdır. Yaklaşık tüm vücudu bile 2 saatte bitirmek olanaklıdır. Lazer uygulamalarında ağrı ve yan etki oldukça azdır.

Acıbadem lazer epilasyon

Leave a Reply