Menu Close

Lazer Epilasyon Öncesi

Lazer Epilasyon Öncesi

Lazer Epilasyon öncesi

Lazer Epilasyon öncesi; Lazer epilasyonun başarılı olması için öncesinde dikkat edilmesi gereken önemli

lazer epilasyon sonrası, Lazer Epilasyon Öncesi
lazer epilasyon sonrası, Lazer Epilasyon Öncesi

hususlar vardır. Bunların başında bronz olmamak gelir. Bronz tende sanılanın aksine hiçbir lazer uygulanamaz. Düşük doz lazer uygulamaları yapılabilir fakat buda etkili epilasyon sağlamaz. Lazer epilasyon uygulamaları etkin dozda yapılır ise bronz tende yanık ve leke riski yüksektir.

Bronz tende 1–2 ay beklemek gerekebilir. Bikini izi değerlendirilerek cildin normale döndüğünden emin olunmalıdır.

Lazer epilasyon öncesinde kılları kökten alma işlemleri örneğin ağda, cımbız uygulanmaz. Kıllar kökte bulunursa lazer etki edebilir. Kıllar alınmış ise 1 aya kadar bekleyip uygulama yapılabilir. Kılların tamamı çıkarsa lazer epilasyon er etkili olacaktır.

Lazer epilasyon öncesinde uygulanacak alan temizlenir ve kıllar kısaltılır. Kısaltma işlemi 3 gün öncesinde evde jilet ya da makine ile yapılabilir.
Lazer epilasyon öncesinde epilatör kullanılmamalıdır. Lazer seans aralarında da ağda, epilatör, cımbız kullanılmaz. Kıllar jiletle kısaltılabilir. Lazer epilasyon öncesinde kullanılan ilaçlar varsa mutlaka görüşmeyi yapan uzmanlara bildirilmelidir. Bazı ilaçlar ciltte ışık hassasiyetine neden olabilir.

Lazer epilasyon öncesinde mutlaka iyi bir araştırma yapın. Lazer epilasyon öncesi yapılan bu araştırma size önemli kazançlar sağlar. Lazer epilasyon uygulamasını lazerlerle yapan uzmanlaşmış ve yasal çalışan merkezlerde yaptırmalısınız.

Epilasyon Öncesi

Lazer epilasyon uygulamaları ile foto epilasyon uygulamalarını karıştırmamalısınız. Lazer epilasyon ayrı şeydir foto epilasyon başka bir şeydir. Lazer epilasyon uygulamaları yaptırmadan önce belli bir bütçeyi göze almak zorundasınız. Aksi halde ucuz iş yaptırayım derken zararlı çıkabilirsiniz.

Bu nedenle dikkatli araştırmadan sonra size en uygun bir merkezi seçmenizde fayda var. Bu seçim için zaman ayırmalısınız. Lazer epilasyon fiyatları genelde birbirine yakındır.

Bazı merkezlerin seans fiyatları pahalı olsa da paket fiyat uygulamaları cazip olabilir. Bunları sorgulayın, araştırın ve bütçenize en uygun yeri bulun. Fakat asıl kriteriniz lazer epilasyonun ücreti olmamalıdır.

Bunun nedenini yukarıdaki paragrafta anlatmaya çalıştık. Size uygun lazer epilasyon hizmeti verecek merkezi bulduktan sonra bu merkeze giderek ön görüşme yapabilirsiniz.

Bu görüşme seçiminizi kolaylaştırabilir. Lazer epilasyon öncesi gittiğiniz klinikteki uzmanlara mutlaka geçirdiğiniz hastalıkları bildiriniz.

Lazer epilasyon öncesi vücudunuzda metal protez varsa bunu da bilgi olarak eklemelisiniz. özellikle geçirdiğiniz ve hala var olan deri hastalıklarınız varsa bunları yapacak uzmana bildiriniz. Lazer epilasyon öncesi kullandığınız her türlü ilacı uzmanlar bilmelidir.

Lazer epilasyon öncesi bir önceki seansta yaşadığınız bir olumsuzluk varsa mutlaka yetkili uzmana bu konuyu iletin.

Acıbadem lazer 

1 Comment

  1. Pingback:Lazer Epilasyondan Önce Sonra - Daphne Lazer Epilasyon Merkezleri

Leave a Reply