Menu Close

Lazer Epilasyon Seans Sayısı

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Seans Sayısı

Lazer epilasyon seans sayısı ortalama altıdır. Bu seans sayısı hormonsal nedenlere bağlı olmayan epilasyon uygulamaları için geçerlidir. Lazer epilasyonun kozmetik amaçlı uygulandığı koltuk altı, genital, bikini bölgesinde lazer epilasyon genellikle 6 seans lazer epilasyon uygulama sayısı ile tatmin edici sonuçlara ulaşır. Yüz bölgesinde tetikleme yapma ihtimali olan ıpl ve alexandrite lazerler kullanılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Seans Sayısı
Lazer Epilasyon Seans Sayısı

Diode lazer sistemleri bu bölge için uygun lazerlerdir. Yüz bölgesi lazer epilasyonunda seans sayısı ondur. Erkeklerde sırt, omuz, göğüs bölgeleri ve kadınlarda kollar yine diode lazerlerin önerildiği bölgeler olup bu bölgelerde lazer epilasyon seans sayısı 6-8 dir. Fakat erkek lazer epilasyon sonuçları kadınlardaki kadar başarılı olamaz. Fakat yinede sonuçlar birçok erkek için tatminkardır.

Lazer epilasyon uygulamalarında kullanılan cihazlar yenilenerek ve çeşitleri artarak günümüze kadar gelmiştir. Lazer epilasyon seansında kıl köklerinin etkilenmesi önemlidir. Bugün en çok kullanılan lazer diode ve alexandrite lazerdir. Bu lazerlerin tipleri teknik olarak ayrılıklardan kaynaklanmaktadır. Lazer epilasyonseansında hedeflenen kıl köküne inmektir.

Epilasyon Neden Birden Fazla Seans Uygulanır?

Vücuttaki kılların gelişimi sırasında kılın kalınlaşıp büyümesinde erkeklik hormonu testesteronun önemli katkıları olmaktadır. Aslında erkek ve kadında kıl kökü sayısı aşağı yuları aynıdır. Fakat kadında kıllanma özel durumlar haricinde olmaz. Bunun nedeni erkekte kılların testesteron hormonu tarafından uyarılmasıdır. Kadında ise bu hormonun çok düşük düzeyde olması nedeniyle kıllar uyarılıp kalınlaşmaz.

Lazer epilasyon gelişme evresinde olan kıllara etki eder. Vücudumuzdaki kılların az bir kısmı gelişme evresindedir. Kıllar gelişme evresinden dinlenme ve dökülme evrelerine geçmektedir. Bu aşamalar belli sürelerde olmaktadır. Vücuttaki bölgelere göre bu süre ve evredeki kıl oranı değişkenlik gösterir. örneğin saç bölgesinde dinlenme evresi çok uzundur. Bu nedenle saçlar dökülmez. Bazı bölgelerde özellikle hormona hassas kasık, koltuk altı bölgesinde büyüme evresindeki kıl fazladır. Ayrıca bu bölgedeki kıllar kalın ve daha koyudur. Kalın ve koyu kılların olduğu bölgelerde daha az lazer epilasyon seansı gerekir.

Tüyler ince ise bu sayı artar. Bu sebeple kasık, koltuk altı ve alt bacak lazer epilasyona en iyi yanıt alınan bölgelerdir. Bu bölgelerde kişiye göre değişmekle birlikte 6 seanstan daha öncede yanıt alınabilmektedir. Lazer epilasyon amacıyla kullanılan lazerler alexandrite ve diode lazer olarak bilinen lazerlerdir. Bu lazer tipleri kullanılan lazerin teknik özelliklerine göre isimlendirilirler. Lazerlerin dokulardaki yaptıkları etkiler dalga boylarına göre değişiklik gösterir.

Acıbadem lazer epilasyon paket fiyatları

Leave a Reply