Menu Close

Lazer Epilasyon Seansı

Lazer Epilasyon Alt Bacak Seansı

Lazer Epilasyon Seansı

Lazer Epilasyon Seansı; Lazer epilasyon seansları bölge olarak ya da tüm vücut şeklinde uygulanabilir. Bir seansta tüm vücuda uygulanmasında sakınca yoktur. Lazer epilasyon uygulaması hızlı olduğundan yaklaşık iki saatte ortalama bir tüm vücut bitmektedir.

Lazer Epilasyon Seansı
Lazer Epilasyon Seansı

Lazer epilasyonda koltuk altı bölgesi gibi simetrik bölgeler tek bölge olarak kabul edilirler. Koltuk altı epilasyonu 5 dakika kadar kısa sürede uygulanabilmektedir. Lazer epilasyon seans sayısı ortalama olarak vücut bölgelerinde 6 seans yüz bölgesinde 10 seanstır.

Lazer epilasyonda koltuk altı bölgesi gibi simetrik bölgeler tek bölge olarak kabul edilirler. Koltuk altı epilasyonu 5 dakika kadar kısa sürede uygulanabilmektedir. Lazer epilasyon seans sayısı ortalama olarak vücut bölgelerinde 6 seans yüz bölgesinde 10 seanstır.

Lazer epilasyon seans aralıkları koltuk altı, bikini bölgesi gibi bölgelerde 2 ayda birdir. Yüz bölgesinde ise kıl döngüsü hızlıdır ve ayda bir uygulanır. Seans aralarında kıllar jilet veya makine ile kısaltılmalıdır. Ağda epilatör gibi yöntemler uygulanmamalıdır.

Lazer epilasyon seansından 3 gün önce kılları kısaltmak işleri kolaylaştırır. Bekleme süresini azaltır. Lazer epilasyon seansına gelirken kılları 3 gün önceden kısaltmak gerekir. Bu sayede vakit kazanılmış olur. Aynı zamanda olası bekleme durumları ve klinikte geçirilen zaman azalır.

Lazer epilasyon öncesi uzmanlar kıl ve cilt yapınızı değerlendirerek size en uygun doz ve en uygun lazer epilasyon çeşidini seçerler. Bu sayede olası yan etkilerin önüne geçilir. Aynı zamanda lazer epilasyonun başarısı artar.

Lazer epilasyon uygulama odasında uzmanlar size gözlük verirler ve kendileri de gözlük takarlar. Gözlükler yansıyan ışınlardan gözümüzü korumak içindir. Bazı kliniklerde uygulamaya göre değişmekle birlikte test atışları yapılarak cildinizin ve kılların verdiği reaksiyonlar değerlendirilir.

Lazer Epilasyon Sırasında Ne Hissedilir

Değerlendirme sonunda size uygun doz tespiti yapılır. Daha sonra lazer epilasyon işlemine geçilir. Test atışı herkes için gerekli olmayabilir. Buna uygulama yapacak uzmanlar karar verirler. Lazer epilasyon işlemi ağrılı bir işlem değildir.

Sadece atış yapıldığı anda kıl diplerinde iğne batması ya da karıncalanma tarzında bir acı olur. Bu acı hızla geçer. Özellikle soğutma sistemleri sayesinde ağrı ortadan kalkar. Seansın bitiminde bölgede oluşan kızarıklık ve reaksiyonu yatıştırmak için bölge soğutulur. Kompres ya da hava soğutma uygulanır.

Daha sonra lazer epilasyon yapılan bölgeye nemlendiriciler sürülür. Lazer epilasyon yapılan bölgeye günde 3 kez ve bir hafta boyunca nemlendirici sürülebilir.

Aşırı sürülmemelidir. Seansın bitiminde bölgede oluşan kızarıklık ve reaksiyonu yatıştırmak için bölge soğutulur. Kompres ya da hava soğutma uygulanır. Daha sonra lazer epilasyon yapılan bölgeye nemlendiriciler sürülür.

Lazer epilasyon yapılan bölgeye günde 3 kez ve bir hafta boyunca nemlendirici sürülebilir. Aşırı sürülmemelidir. Bir dahaki lazer epilasyon seansınız genellikle 2 ay sonradır. Eğer yüz bölgesi epilasyonu yaptırıyorsanız o zaman süre biraz daha kısadır. Yaklaşık bir ay sonra bir dahaki lazer epilasyon seansına gelmeniz gerekecektir.

Acıbadem Lazer Epilasyon Merkezleri

Leave a Reply