Menu Close

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyon sonrası

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyon yapılan alan lazer epilasyon sonrası soğuk kompreslerle soğutulur ve nemlendirilir. Bu uygulama lazer epilasyon sonrası uygulama yapılan klinikte uygulamadan hemen sonra yapılır. Evde de lazer epilasyondan sonra nemlendirici kremler günde 3 defa kullanılmalıdır. Bir hafta kullanım genelde yeterlidir. Lazer epilasyon sonrası uygulama yapılan alanda birkaç kıl etkilenmeden kalabilir. Genelde az etkilenenler de tamamen dökülür.

Lazer Epilasyon Sonrası
Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyondan sonra Kılları cımbız ağda gibi yöntemlerle yolmak son derece sakıncalıdır. Uygulama sonrasında Kılların kendiliğinden dökülmesi beklenmelidir.
Lazer epilasyon sonrası bronzlanılmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Aksi halde lazer sonrası lekelenmelere neden olunabilir.

Epilasyon sonrası Mümkünse 2 hafta güneş koruyucu kullanılmalıdır. Lazer epilasyon sonrasında kalan kıllar jiletle kısaltılabilir. Bunun için 15 gün beklemek en uygundur. Lazer epilasyon uygulamaları ciltte azda olsa hassasiyet yaratır. Bu nedenle lazer epilasyon sonrasında 1 hafta boyunca kese yapılmamalıdır. Lazer epilasyon sonrası cilde uygulanan peeling işlemleri en az 2 hafta kadar ertelenmelidir.

Lazer epilasyondan sonra genelde bölgede ilk görülen kızarıklık reaksiyonu geçicidir. Nadiren bu kızarma işlemden sonra ki saatler içinde geçer. Aşırı kızarıklık ve hassasiyet varsa mutlaka yapan kliniğe başvurulmalıdır. Lazer epilasyon sonrası nadiren kahve renkli kabuklanmalar olabilir.

Bu durumda uygulama yapan kliniğe başvurun. Fakat panik yapmayın. çünkü kabuklanmalar genelde çok yüzeysel bir yan etkidir. Nemlendiricilerle 1-2 hafta içinde kendiliğinden geçecektir.

Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyon sonrasında uygulama yapılan alanda su toplanması ve aşırı kızarıklık normal değildir. Mutlaka uygulama yapan merkeze başvurunuz. Lazer epilasyondan sonra oluşan yüzeysel yanıklar geçicidir. İyi bir destekleyici tedavi ile iz bırakmadan iyileşirler. Lazer epilasyon sırasında veya sonrasında oluşan aşırı yanma ve ağrı normal değildir. Yapan uzmana ve merkeze bilgi veriniz.

Genelde nemlendirme ve soğuk kompres uygulamaları ile bu reaksiyonlar geçer. Lazer epilasyon sonrasında kıllar kendiliğinden dökülür. Bu kıllar kesinlikle yolunmaz ve koparılmaz. Lazer epilasyonun sonrası ağda yada epilatör gibi kıl yolan işlemlerde yapılmamalıdır. Lazer epilasyondan sonrası yaklaşık 2 ay sonra ikinci seans işleminiz yapılacaktır. Yüz bölgesine lazer epilasyon yapılmış ise bu süre yaklaşık bir aydır.

Bu süreç içinde kılları kökünden yolan işlemler yapmayınız. özellikle ağda, cımbız ve epilatörleri kullanmayınız. Tıraş makineleri veya jilet kullanarak kısaltınız.

Lazer Epilasyon için Sonraki seansınızda işlerin hızlı ilerlemesi için 3 gün önceden kılları kısaltabilirsiniz. Bir önceki seansta ve sonrasında yaşadığınız olumsuzluklar varsa mutlaka uygulama yapan uzmana bunu bildiriniz. Tüylerinizde belirgin azalma yoksa bu bulguyu da iletiniz.

Lazer Epilasyon Acıbadem

Leave a Reply