Menu Close

Lazer Epilasyon Sonuçları

Bacak Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer Epilasyon Sonuçları

Lazer Epilasyon Sonuçları; Lazer epilasyon uygulamalarında en iyi sonuçlar için cilde uygulanabilecek en uygun dozlar uygulanmalıdır. Lazer epilasyonda doz dediğimiz şey joule olarak ifade edilen enerji birimidir. Merkezdeki lazerin tipine ve gücüne göre joule ayarlanır. Lazer dozu kıl köküne inen lazer miktarını belirler. Lazerin kıl kökünde birikerek ısıya dönüşümü sayesinde kıl kökleri tahrip olur. Bu nedenle kıl köklerini tahrip edecek düzeyde bir lazer enerjisi verilmelidir. Lazer enerjisinin miktarı bu nedenle önemlidir.

Lazer Epilasyon Sonuçları
Lazer Epilasyon Sonuçları

Cilde uygulanan lazer enerjisi kıl köküne gider. Kıl kökünde melanin ismindeki maddeye turtunur. Bu tutunma nedeniyle ısı oluşur. Fakat kıl kökündeki maleninden daha az olsa da ciltte de melanin vardır. Bu melanininde lazeri tutması beklenir.

Deride malnin fazla ise deri melanini tutar. Buna örnek olarak bronz ciltler verilebilir. Bronz ciltlerde melanin oranı yüksektir. Epilasyon bronz ciltte bu nedenle yapılmaz. Lazer epilasyon dozunun yanı sıra lazerin veriliş süresi de lazer aletlerinde ayarlanabilmektedir. Bu ayarlama cildi korumaya yöneliktir. Bu ayarların lazer epilasyon sonuçları üzerine etkisi vardır.

Lazer kozmetik dermatolojide sık kullanılan bir prosedür haline gelmiştir. özellikle lazer epilasyon cihzalarındaki hızlı teknolojik gelişim ve tatmin edici sonuçları nedeniyle, lazer uygulama alanını ve lazer çeşitliliğini önemli derecede arttırmıştır.

Lazer Sonuçları

Diode lazer, epilasyon amacıyla kullanılan önemli bir lazerdir. Diode lazer 810 nm dalga bounda ve tüm vücut bölgelerinde kullanılabilen bir lazer epilasyon cihazıdır. Hormonsal tüylenme nedeniyle oluşan tedavisi zor durumlarda bile etkili sonuçları dolayısıyla tercih edilen bir lazer epilasyon cihazıdır. Diode lazer epilasyon ince kıllarda da etkilidir.lazer-epilasyon-bacak

Diode lazer epilasyon sisteminin başka bir avantajı da koyu tenli kimselerde de uygulanabilmesidir. Fakat bu yanlış anlaşılmamalı çünkü koyu tende diode lazer epilasyon uygulanabilir. Fakat bronz tende diode lazer epilasyon dahil hiçbir lazer epilasyon uygulanmaz.

Günümüzde lazer epilasyon uygulamaları tıp merkezlerinde veya hastane gibi sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır. Lazer epilasyon uygulaması için önereceğimiz lazer epilasyon klinikleri için bize ulaşınız. Lazer yaygın kullanımı ile kozmetik dermatolojide önemli yer edinmiştir.

Lazer epilasyon uygulamalarının yanı sıra lazer kozmetik dermatolojide, cilt gençleştirmede, sivilce izlerinde ve çatlak tedavisinde kullanılmaktadır. Lazer bilindiği gibi tıpta birçok alanda da kullanılmaktadır. En iyi lazer epilasyon sonuçlarını elde etmek istiyorsanız profesyonel ve bu işi yapmaya yetkili merkezleri tercih etmelisiniz. Lazer epilasyon uygulamaları yasa gereği sadece hastane ve tıp merkezlerinde uygulanabilmektedir.

En doğru yaklaşım bu merkezleri tercih etmek olacaktır. Konunun uzmanı doktorlar sizi en doğru işlemi uygulayacaktır. Fakat başarılı sonuçlar için bir diğer önemli nokta da gideceğiniz lazer epilasyon merkezlerinin aletsel olarak yeterli donanımına sahip olmasıdır.

Bizim önerimiz bir lazer merkezinde hem alexandrite hem de diyot lazerlerin bulunmasıdır. çünkü bu lazerler doktorun elini güçlendirir, uygulamalarda esneklik sağlar ve daha başarılı lazer epilasyon sonuçları alınmasını sağlar. Doğru yerde doğru lazer epilasyon çeşidi kullanılırsa lazer epilasyon sonuçları çok yüz güldürücüdür. Bu merkezlerde lazer epilasyon işlemlerinin yönetimi dermatoloji uzmanları ve plastik cerrahi uzmanlarına verilmiştir.

lazer epilasyon acıbadem sonuçları

Leave a Reply