Menu Close

Lazer Epilasyonun Zararları

Lazer Epilasyon Zararları

Lazer epilasyonun zararları: Lazer epilasyon işlemi kurallara uygun ve uzman ellerde yapılırsa gösterilmiş bir zararı yoktur. Doğru lazer dozu ve lazer çeşidi seçilerek olası zararları baştan giderilmiş olur. Fakat tüm önlemlere rağmen birtakım ufak zararlar yada sorunlar olabilir.

lazer epilasyonun zararları
lazer epilasyonun zararları

Bu sorunlar aşağıda sıralanmıştır. Lazer epilasyondan zarar görmemek için sonrası hemen işlem sonrasında ve diğer seansa kadar zamanda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. İşlemden hemen sonra hafif kızarıklık ve şişlik olması normal beklenen bir durumdur buna bir zarar gözüylede bakılmamalıdır.

Bu durum bir zarar yada yan etki bile sayılmaz. Genelde lazer epilasyonun bu tip geçici zararlarından soğuk kompres uygulaması ile kolayca kurtulunur. çoğunlukla hiçbir sorun olmadan kızarıklık geçer. Kızarıklık 24 saat içinde geçmez ise mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Lazer Epilasyonun Zararları

İşlem sonrası uygulama yapılan alanda su toplanması normal değildir. Olsada panik yapmayınız. Uygulama yapan merkeze gidiniz. Size uygun kremler verilir ve genelde hiçbir sorun olmadan bu tip lazer epilasyon zararları kolayca düzelir.
Lazer epilasyon İşlem sonrası nadiren yapılan alanda atış yerlerinde kahve renkli lekeler oluşur. Bu bile önemli bir yan etki yada zarar olarak kabul görmez. Bunlar nemlendiricilerle düzelir fakat siz yinede bu durum içinde klinikteki konunun uzmanı yetkiliye başvurunuz.

Yukarda sayılan durumlar nadir gözlenen durumlardır ve geçici diyebileceğimiz zararlardır. Lazer epilasyonda nadiren işlem sonrası leke kalabilir. Bu lekelerde çoğunlukla geçicidir. Bizim gözlemimiz böyle nadir görülen durumlar uygun tedavilerle 1 yıl içerisinde iz kalmadan geçmektedir.

Lazer Epilasyon Dikkat Edilecekler;

Lazer epilasyon uygulamasına başlamadan önce konunun uzmanları ön görüşme yaparlar. ön görüşmede cilt ve kıl tipi değerlendirilir. Lazer epilasyon uygulaması için uygun olmayan bir durum olup olmadığı uzmanlar tarafından sorgulanır.

Her şey uygun ise lazer epilasyon uygulaması öncesi hazırlıklara başlanabilir. Lazer epilasyon uygulaması öncesinde uygulanacak bölgede ıslak bir mendille silinerek temizlenir.Sonra bölgedeki kıllar traş makinesi ile kısaltılır.

Uygulayıcı ve uygulanacak kişi koruyucu gözlük takarlar. Daha sonra lazer cihazı çalıştırılarak lazer dozu ve pulse atım aralığı ayarlanır. Cihazın tipine göre uygulamak alana jel sürülür ya da sürülmez. Uygulamaya başlanır. Doz bu süreçte gerekirse değiştirilebilir.

Lazer başlıkları genelde her atışta 15 mm karelik bir alana etki eder. Bu alandaki kılların her atışta etkilendiği gözlenir. Uygulama sırasında tüm bölge tek tek taranır. Her bölgeden 1 kez geçilerek işlem tamamlanır.

Lazerin her atış yapıldığı alanda kıl köklerinde hafif bir şişlik olur. Atış sırasında tolere edilebilen iğne batması şeklinde bir ağrı olur bu normaldir. Kıl köklerinin etkilendiğinin bir işaretidir. Ciltte hafif kızarma olağan bir durumdur.

Acıbadem Lazer Epilasyon

Leave a Reply