Menu Close

Sırt Lazer Epilasyonu

Sırt Lazer Epilasyonu

Sırt Lazer Epilasyonu; Sırt bölgesinde aşırı tüylenme erkeklerde rahatsız edici olabilmektedir. Erkeklerde sırt tüylenmeleri genetik yatkınlık olan kimselerde hormonlarında etkisi ile oluşur.

Sırt Lazer Epilasyonu
Sırt Lazer Epilasyonu

Erkeklerde bu tüylenme bazen gerçekten rahatsız edici olabilir. Bazı erkekler bu tüyleri klasik yöntemlerle ağda, tıraş gibi çözmeye çalışmaktadır. Bu yöntemler geçicidir. Bu yöntemlerin yerini günümüzün modern yöntemi lazer epilasyon almıştır. Lazer epilasyon ile yaklaşık 6 seansta çok başarılı sonuçlar kalıcı olarak elde edilmektedir. Lazer epilasyonda sırt bölgesinde seans aralıkları 2 ay kadardır.
Sırt bölgesinde tüyler derinde yerleşmiştir. Bu nedenle doğru lazer ve doğru dozda uygulanırsa iyi sonuçlar alınmaktadır. Sırt bölgesi için en uygun ve etkili lazer tipi diode lazerlerdir. Diyot lazerler sırt bölgesindeki kıllarda 6 seansta başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Lazer epilasyon sırt bölgesi! lazer epilasyon sırt, Lazer epilasyon sırt için en iyi lazer hangisi? Lazer epilasyon sırt sonuçları ve uzman önerileri. İçin; yandaki formu doldurun size ulaşalım.

Sırt Epilasyonu

Lazer epilasyon uygulaması öncesinde kıllar tıraş makinesi ile kısaltılır. Uygulamanın daha hızlı olması için siz seans öncesi kılları kısaltıp gelebilirsiniz. Böylece hijyenik kaygılarınızda ortadan kalkar. Uygulamadan 3 gün önce kılların kısaltılmış olması yeterlidir. Lazer epilasyon işleminden önce uygulanacak yere göre uzmanlar bazen bu bölgeleri işaretleyerek işleme başlarlar. Bu alanda dövme varsa üzeri kapatılır. Benler işaretlenir ve daha sonra işleme başlanır.

Lazer epilasyon işleminde atışlar sırasında kıl kökünde hafif bir yanma, iğne batması hissi tarzında bir acı hissedilir. Bu acı atış yapılan alandan diğerine geçerken azalır ve yok olur. Fazla acı duyuyorsanız mutlaka uzmana bilgi veriniz. Lazer epilasyon uygulandığı alanda oluşan kızarıklık ve hafif yanma geçicidir. Genelde uygulama yapılan alandaki kızarıklık 5-10 dakika içinde geçer.

Yanma ise saniyeler içinde geçer. Yanma fazla ise uzmana bildirin. Yanma hissi genelde soğuk uygulandığında kendiliğinden geçer. Lazer epilasyon işlemi kısa süren bir işlemdir. örneğin 2 koltuk altı 3-5 dakika içinde bitirilir. Bacak uygulaması 30-40 dakika sonra biter. İşlemden sonra duruma göre 5-10 dakika soğutma uygulanarak cildinizde oluşan reaksiyonlar giderilir.

Tüm reaksiyonlar kısa sürede geçer. İşlem sonrası soğutma yapılır. Uygulama yapılan alanlara 5–10 dakika kadar duruma göre ya da kızarıklık hafifleyene kadar soğuk kompres uygulaması yapılmalıdır. Daha sonra alan nemlendirici kremler sürülüp nemlendirilerek işlem sonlandırılır.

Sırt lazer fiyatları acıbadem

Leave a Reply