Menu Close

Yüz Lazer Epilasyonu

Yüz Lazer Epilasyon Uygulaması

Yüz Lazer Epilasyon

Yüz lazer epilasyon uygulamalarında dikkatli davranılmasıgereken önemli bir bölgedir. Yüz bölgesinde kıl yapısı ve döngüsü diğer bölgelerden daha başka bir yapıya sahiptir. Bu nedenle doğru lazer epilasyon çeşidi ile işleme başlanması çok önemlidir.

Yüz Lazer Epilasyon, yüz lazer epilasyonu
Yüz Lazer Epilasyon, yüz lazer epilasyonu

Yanlış lazer epilasyon uygulamaları yüz bölgesindeki ince tüylerin artmasına ve kalınlaşmasına neden olabilir. Bazen bu yanlış uygulamalaruygulama alanının ötesinde bile tüy çımasına tüylerin yavaş yavaş yayılmasına neden olur. Yani tüyleri azaltalım derken artışa neden olunabilir.
Yüz bölgesinde özellikle alexandrite lazer epilasyon bu tür yan etkilere neden olabilir. Bu lazer epilasyon tipinin yüz, boyun ve ense bölgesi hatta sırt ve kollara uygulanmamasını önermekteyiz. Yüz bölgesinde en iyi lazer epilasyon çeşidi diyot lazerlerdir.

Diode lazerler tetiklemeye neden olmamaktadır. İnce tüylerde de önemli derecede etkili lazerlerdir. Yüz bölgesindeki tüyler kalın bile olsa arada ince tüyler olacağı göz önünde tutulmalıdır. Bu sebeple yüz bölgesinde kıllar kalın bile olsa diyot lazer ile epilasyon önermekteyiz.

Yüz lazer epilasyonu için neden diode lazer?

Bunun en önemli nedeni lazer epilasyon uygulamasında diode lazerin yüz tüylerini tetiklemeden yani arttırmadan epilasyon sağlayabilmesidir. Diode lazer yüz bölgesinde ince tüylerde en etkili lazerdir. Bu nedenle diode lazer yüz bölgesi için en ideal lazer olarak bilinir. Etkin dozlarda kullanılan diode lazer uygulaması sayesinde yüz tüyleri biter.

Lazer Epilasyon Test Seansı

Lazer epilasyon görüşme ve değerlendirmelerinden klinikler ücret almamaktadır. Bu uygulamalar kozmetolojik uygulamalar olduğundan doktorla genelde kısa süren bir ön görüşme yapılması geleneksel hale gelmiştir. Lazer epilasyon uygulamasından önce görüşmede uygulama yaptırmak isteyenin kıl ve cilt tipine bakılır. Uygulama yapılacak alan görülür.

Geçirilmiş hastalıklar ve kullanılan ilaçlar sorgulanır. Tüm bunlardan sonra konunun uzmanı dermatolog ya da plastik cerrah epilasyon uygulamasına karar verir. Lazer epilasyon uygulamasından olası barı sonuç kestirilebilir. Doktor bu görüşmede diode mi? Yoksa alexandrite lazer mi? Uygulayacağına karar verir. Uygun dozu belirler. Ve test seansına geçilir.

Epilasyon test seansı işlemin bir provası gibidir. Bu nedenle epilasyon için geçerli tüm kurallar geçerlidir. Epilasyon öncesi bronz olmamak gerekir.

Lazer Epilasyon önsesi ve sonrası uygulanan tüm prosedür test seansında da uygulanır. Alexandrite lazerlerde nadiren test gerekse de diode lazerlerde genelde test yapılır. Yaklaşık 5–10 dakika sonra ciltteki reaksiyon değerlendirilir. Bu sırada tecrübeli uzmanlar doz konusunda kolayca karar verebilirler. Lazer epilasyondaki bu uygulamalar uygulanan kişiden sorunsuz en iyi sonuçları almak içindir.

Yüz epilasyonu fiyatları Acıbadem

Leave a Reply